č.30 : Požár

13. 7. 2011

Dne 7.7. ve 20:41 vyjela jednotka společně s jednotkou Středočeského kraje stanicí Benešov a JSDH Olbramovice na požár autobusu na silnici 1/3 u Miličína. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že se jednalo o zahoření v motorové části autobusu, ale pohotovým zásahem obou řidičů, byl požár před příjezdem jednotky lokalizován hasícím přístrojem. Na dohašení byla nasazena vysokotlaká proudnice. V době požáru se v autobuse nacházelo 48 lidí, kterým se nic nestalo a včas jej stihli opustit. Dopravce zajistil náhradní dopravu. Než se náhradní vůz dostavil, všichni cestující byli přepraveni do hasičského domu ve Voticích, kde jim bylo poskytnuto malé občerstvení a sociální zázemí. Po dohašení a odtažení autobusu ze silnice 1/3, kde opět výrazně komplikoval dopravu se všechny jednotky vrátily zpět na základnu.

RZA 1 VW Transporter - Procházka M., Kořínek T.

CAS K 25 Liaz - Neuberg T., Rataj Mar., Čmiel M., Kachlík D., Rohlíček J.

CAS 32 Tatra 815 - Šára J., Králík B., Hájek Z., Štěpánek P.

DA 12 Avia - Šára J.

DA 8 VW Transporter - Hájek Z.

HZS Stanice Benešov - CAS 24 Mercedes Atego, AV AJ 30 Mercedes Actros

JSDH Olbramovice - DA 12 Avia, CAS 32 Tatra 138