Zkoušky k získání odznaků odbornosti

13. 6. 2016

Plnění odznaků odborností je určeno mladým hasičům do 18 let a je součástí vzdělávacího systému mladých hasičů do 18 let.

V dubnu plnilo 7 dětí z kroužku mladých hasičů ve Voticích odborku Preventista junior. Ke splnění této zkoušky se děti připravují několik měsíců.

A co všechno musí znát preventista junior :

Zná hlavní příčiny vzniku požáru, zná telefonní čísla tísňového volání, zhotoví nejméně 2 výkresy, plakáty nebo nástěnky s námětem požární ochrany, umí vyhledat jednoduché požární závady, zná základy hoření.

Děti se připravovaly opravdu pečlivě a tak odznakem Preventista junior se tak mohou pyšnit : Martin Sedlák, Radek Marcelis, Tereza Hájková, Aleš Votruba, Matěj Fořter, Petr Křížek, Jan Kachlík

Zvláštní poděkovaní patří Lucii Špačkové z Okresního sdružení hasičů za trpělivost při zkoušení.

odborky.jpg