Jdi na obsah Jdi na menu
 


Asistence při rallycrossu

26. 8. 2008

Ve dnech 23-24.8. asistovala jednotka na závodech rallycrossu v Sedlčanské kotlině. Naším úkolem bylo obsadit 6 stanovišť, které jsou rozmístněny po trati závodu. Každé stanovište má svůj úsek závodiště, na kterém v případě nebezpečí pro jezdce musí zasáhnout. Na svém stanovišti má k dispozici hasící přístroj, traťového komisaře, který mu zabezpečí bezpečné provedení akce ( za použití praporů, které musí jezdci respektovat ) a jednoho člověka z AMK Sedlčany. Dále byla na závody připravena RZA 1 Tatra 613.4. , která by zasahovala u nebezpečné situace po celé trati a CAS 32 Tatra 815, která pomáhala při kropení trasy. Během závodu byla naše asistence využita celkem 7x. Z toho třikrát zahořel motor nebo brzdy na závodních strojích, jednou vyjela Tatra 613.4 na hrozivě vypadající nehodu dvou automobilů, ale díky dostatečným bezpečnostním prvkům v autech nemusela zasahovat. Dále bylo provedeno dvakrát kropení tratě a jednou likvidace ropné skvrny na startu. Spolupráce s AMK Sedlčany již trvá několik let a doufám, že tato spolupráce vydrží co nejdéle. Každoročně jezdíme na dva závody, které trvají vždy dva dny. Během závodů zůstává ve Voticích jedno družstvo hasičů, kteří zabezpečují akce schopnost jednotky.

 

Náhledy fotografií ze složky asistence

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář