Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bezpečným krokem do prázdnin 2016

18. 7. 2016

Děti z Votic vykročily bezpečným krokem vstříc prázdninám

Školní rok mají školáci úspěšně za sebou a nyní už je čekají vytoužené prázdniny. Jenže, co když na děti nečeká jen zábava a krásné zážitky, ale přihodí se jim nějaká nečekaná událost? Co udělají, když se náhodou popálí o oheň, ztratí se v lese, najdou zraněného kamaráda, či je chce odlákat cizí člověk? Rady jak se zachovat při nečekaných událostech se mohly děti dozvědět ve votické hasičárně.

Sbor dobrovolných hasičů a kroužek mladých hasičů Votice uspořádal dne 2. července preventivní a zábavné odpoledne pro děti i rodiče. Celé odpoledne bylo zaměřeno na rozšiřování znalostí nejen o záchranných složkách integrovaného záchranného systému, ale především se děti zábavnou formou učily, jak se zachovat v krizových situacích. Pro děti byly připraveny stanoviště s úkoly, za které děti získaly bohatou odměnu. Velmi zajímavý byl i doprovodný program. SDH Prčice a SDH Ratměřice představily svou historickou techniku včetně požárního zásahu, Záchranná brigáda kynologů Praha předvedla ukázku práce psovodů, profesionální hasiči z HZS Benešov ukázali pomocí slaňování záchranu zraněné osoby a následný transport „leteckou záchrannou službou“. Společně s psovodem Záchranné brigády Praha předvedli lezci HZS Benešov ukázku záchrany pejska. Policie ČR oddělení Votice a Městská policie Votice seznámili děti s vybavením a technikou policisty , nechali děti vyzkoušet střelbu z pistole, sejmuli dětem otisky prstů a mnoho dalšího. Říční policie ČR přivezla ukázat vybavení potápěče, techniku říční policie, ale také vodní skútr. K vidění byly kromě nejmodernější zásahové policejní i hasičské techniky i automobily Veřejné bezpečnosti a dobové policie, včetně strážníka VB. Dále byla k vidění také policejní laboratoř, kterou si mohli návštěvníci podrobně prohlédnout. Stánek HZS Středočeského kraje svými zábavnými hrami s dětmi zopakoval pravidla první pomoci, co dělat v krizových a mimořádných situacích a jak jim předcházet. Zajímavé bylo i maskování zranění různých částí těla, které vypadlo velmi věruhodně. V rámci zvýšení povědomí o správném třídění a recyklaci odpadu navštívil votickou hasičárnu i vzdělávací program TONDA-OBAL, se kterým si děti mohli vyzkoušet správné třídění a zahrát velmi krásné hry. Děti si mohli téměř všechno vyzkoušet na vlastní kůži a to se jim moc líbilo. Také se vyřádily na diskotéce, zasoutěžily si o krásné ceny a dokonce do tance zapojily i své rodiče. A aby ani rodiče nepřišli zkrátka, byly i pro ně připravené soutěže o hodnotné ceny.

SDH Votice tímto děkuje všem sponzorům, jmenovitě -město Votice, Restaurace u Modré Kočky, Café Blesk Votice, Prevence dětem z.s., HZS Středočeského kraje, Petr Kadlec Elektro-kovo, rádio Blaník, p. Tomášek elektroinstalace, Bezpečně na silnicích o.p.s., Wrigley confections ČR, kom. spol., Jéčko-net Jan Januš, Mokate Czech s.r.o. Dále patří velké poděkování MKC Votice za zapůjčení skákacího hradu, Eko-kom Tonda-obal, HZS Benešov, Záchranná brigáda kynologů Praha, SDH Ratměřice, SDH Prčice, panu L. Mudrovi, P. Mrázkovi, P. Kratochvílovi, I. Novákovi, Policejním psovodům ČR, dětem z kroužku MH Votice, všem dobrovolníkům a členům SDH Votice, díky kterým se toto krásné odpoledne vydařilo.

Doufáme, že se všem malým i velkým návštěvníkům odpoledne líbilo a příští rok se opět potkáme.

Fotogalerie :

 Bezpečným krokem do prázdnin, archiv SDH Votice

 Bezpečným krokem do prázdnin, M. Šárová