Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bezpečným krokem do prázdnin 2018

15. 7. 2018

Sbor dobrovolných hasičů a kroužek mladých hasičů Votice uspořádal dne 23. června 2018 preventivní a zábavné odpoledne pro děti i rodiče. Celé odpoledne bylo zaměřeno na rozšiřování znalostí nejen o záchranných složkách integrovaného záchranného systému, ale především se děti zábavnou formou učily jak se zachovat v krizových situacích. Pro děti byly připraveny stanoviště s úkoly za které děti získaly bohatou odměnu. Policie ČR oddělení Votice a Městská policie Votice seznámili děti s vybavením a technikou policistů. Psovodi Policie ČR předvedli ukázky zadržení pachatele nebo vyhledání nebezpečné látky. Stánek HZS Středočeského kraje svými zábavnými hrami s dětmi zopakoval co dělat v krizových a mimořádných situacích a jak jim předcházet. Na stanovišti zdravotnických záchranářů se děti a dospělí mohli naučit jak se správně poskytuje první pomoc. Dále Rodinné centrum Oříšek Votice připravilo pro děti odpočinkovou zónu.  V rámci zvýšení povědomí o správném třídění a recyklaci odpadu navštívil votickou hasičárnu i vzdělávací program TONDA-OBAL se kterým si děti mohli vyzkoušet správné třídění odpadů a zahrát velmi krásné hry. Děti si mohli téměř všechno vyzkoušet na vlastní kůži a to se jim moc líbilo. 

Fotogalerie : Bezpečným krokem do prázdnin 2018, autor : Michaela Šárová, SDH Votice