Jdi na obsah Jdi na menu
 


Humanitární sbírka pro Diakonii Broumov a Olivovu dětskou léčebnu Říčany

23. 5. 2017

Již po třetí uspořádali hasiči z Votic dobročinnou charitativní sbírku oblečení, hraček a nádobí. Sbírka byla velmi úspěšná a její výtěžek putoval jako tradičně do Diakonie Broumov a Olivovy dětské léčebny v Říčanech. Diakonie Broumov se mimo jiné věnuje sběru nepotřebného ošacení, hraček, nádobí a dalších věcí, které by jinak skončili jako odpad na skládkách. Spolupracuje s městy a obcemi, s různými charitními organizacemi, spolky i jednotlivci po celé ČR. Tuto činnost rozšířila od roku 2012 umisťováním kontejnerů na použité šatstvo do měst a obcí. Ve Voticích najdete kontejner u autobusového nádraží. Vybrané věci putují do azylových domů, ubytoven pro osoby, které se ocitly v tíživé životní situaci a sociálně potřebným lidem. Olivova dětská léčebna byla založena před 120 lety s cílem poskytovat dětem zdravotní služby. V současné době se Olivovna specializuje na léčbu onemocnění respiračního a pohybového ústrojí, nadváhy a obezity. Do Olivovny tedy putovaly především hračky, sportovní potřeby, oblečení a knihy. Sbor dobrovolných hasičů Votice velmi děkuje všem štědrým dárcům, kteří pomohli sbírku uskutečnit a dali starým věcem novou šanci.

Fotogalerie : Humanitární sbírka 2017