Jdi na obsah Jdi na menu
 


Humanitární sbírka pro Diakonii Broumov a Olivovu dětskou léčebnu

3. 5. 2016

Votičtí dobrovolní hasiči již podruhé pomáhali získat materiální prostředky pro děti z Olivovy léčebny v Říčanech a pro Diakonii Broumov. I v letošním roce se mohli občané zapojit a darovat věci, které už doma nevyužijí, ale jsou plně funkční a můžou posloužit ještě někomu dalšímu. Mezi věcmi, které občané do hasičárny přinesli, bylo veliké množství oblečení, ložního prádla, peřin, kabátů, obuvi a nádobí. Tyto věci dále putovaly do sociálního družstva Diakonie Broumov. Posláním Diakonie Broumov je pomáhat lidem, kteří se z nějakého důvodu ocitli v krizové životní situaci či na okraji společnosti, například poskytnutím ubytovacích služeb nebo jejich pracovní či sociální integrací. Cílem je, aby tito lidé byli schopni se o sebe postarat a našli znovu své místo ve společnosti. Činnost sociálního družstva a poskytované služby mají celorepublikový charakter, proto spolupracují se všemi lidmi dobré vůle, jinými humanitárními organizacemi, církvemi a dalšími institucemi. Všechny vybrané věci poslouží nejen sociálně slabším rodinám, jednotlivcům, ale i organizacím, kteří materiální pomoc potřebují. Ve Voticích můžete najít kontejner na použité oblečení u autobusového nádraží a darovat tak oblečení i během celého roku.

Pro Olivovnu hasiči získali spoustu krásných hraček a sportovních potřeb. Například tři jízdní kola, odrážedla, tatrovku, sportovní kočárky, panenky, knížky a mnoho dalšího. Olivova dětská léčebna byla založena před 120 lety s cílem poskytovat dětem zdravotní a sociální služby. V současné době se Olivovna specializuje na léčbu onemocnění respiračního a pohybového ústrojí, nadváhy, obezity a nově také na léčbu gastroesofageálního refluxu (GER) a atopického ekzému. Děti v Olivově léčebně jsou velmi milé a usměvavé a všechny hračky jim pomohou zpříjemnit jejich pobyt.

Sbor dobrovolných hasičů si velmi váží a děkuje za pomoc při materiální humanitární sbírce. Všechny vybrané věci již putovali k novým majitelům a určitě jim velmi pomůžou.

dsc_2988.jpg

dsc_2990.jpg