Jdi na obsah Jdi na menu
 


Humanitární sbírka pro Diakonii Broumov a Olivovu léčebnu Říčany

18. 12. 2013

V pondělí 28.10. jsme se poprvé sešli ve votické hasičárně. Byli jsme plni očekávání jak bude sbírka probíhat. Velice mile nás překvapilo jaký zájem o sbírku byl první den. V hasičárně se střídalo jedno auto za druhým a za dvě hodiny se buňka značně zaplnila. Další dny probíhaly v podobné rěžii. V pátek odpoledne byla již úschovna zaplněná takže jsme začínali věci uschovávat i do prostor hasičárny. Nejvíce nás překvapila neděle, kdy byl o sbírku největší zájem.
Do sbírky přispívali nejen lidé žijící ve Voticích, v sousedních městech a vesnicích, ale přispěli i lidé například z Prahy, Českých Budějovic, Písku, Tábora, Benešova a dalších. Od sobotního odpoledne jsme sbírku třídili. Rozdělovali jsme věci, které budou odvezeny do Olivovy dětské léčebny a zbytek věcí jsme připravovali na odvoz do Diakonie Broumov. Do dobročinné sbírky lidé nejvíce darovali dětské oblečení, dospělé oblečení, různé hračky, hry, stavebnice, lůžkoviny, peřiny, nádobí, golfky, jídelní stoličky a spoustu dalšího. Překvapil nás velký zájem o sbírku. Ani jsme nedoufali, že se věcí sejde tolik. Všechny věci, které jsme získali budou použity na dobročinné účely. Chtěli bychom moc poděkovat všem dobrým lidem, kteří byť i drobností do sbírky přispěli. Velice si toho vážíme.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Humanitární sbírka