Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěva Olivovy dětské léčebny v Říčanech

18. 12. 2013

 

 SDH Votice navštívil Olivovu dětskou léčebnu v Říčanech.
 
Sbor dobrovolných hasičů města Votice uspořádal v říjnu humanitární materiální sbírku. Díky Vaší pomoci jsme vybrali veliké množství věcí, které jsme dále darovali občanskému sdružení Diakonie Broumov a Olivovně- Olivově dětské léčebně v Říčanech. Začátkem prosince jsme navštívili Olivovu léčebnu, kde jsme předali hračky, dětské oblečení, sportovní potřeby, kočárky, knížky a další dětské potřeby. Do Olivovy léčebny jsme se velmi těšili. Zajímalo nás,  jak tato dětská léčebna funguje, jaké děti se zde léčí a pro koho je vlastně určená. Více než stoletá historie současné Olivovy dětské léčebny o.p.s. je od prvopočátku úzce spojena s Magistrátem hlavního města Prahy-vlastníkem nemovitosti a s Olivovou nadací (původní název nadace byl Nadání dětského vychovávajícího ústavu Aloise a Luisy Olivových) – zřizovatelem Olivovy dětské léčebny o.p.s. Olivovna je unikátní zařízení v Říčanech u Prahy kombinující zdravotní a sociální služby. Pomáhá dětem s onemocněním dýchacích cest, pohybového ústrojí a dětem trpícím obezitou. Funguje od roku 1896, kdy byla otevřena jako dětská vychovatelna. Tuto tradici ctí i dnes v podobě velmi potřebného sociálního programu. V něm nabízí pomoc dětem, o něž se jejich rodina z vážných důvodů nemůže momentálně starat. V Olivově dětské léčebně funguje také řada specializovaných lékařských ambulancí pro děti, konají se zde kulturní, společenské a odborné akce na vysoké úrovni. Prostředí Olivovny je velmi příjemné a útulné, v prostorách je i velmi krásná kaple, kde se konají různé kulturní i vzdělávací akce.
   V Olivovně jsme byli velmi vřele uvítáni, provedeni areálem a setkali jsme se s několika dětmi, které zde absolvují svou léčbu nebo jsou zde umístěny do sociálního programu. Za Sbor dobrovolných hasičů Votice jsme dětem předali dar v podobě školních potřeb a popřáli jim co nejvíce zdraví a štěstí do budoucna. Děti na oplátku darovaly našemu sboru památeční certifikát a několik vlastnoručně vyrobených dárků. V Olivově dětské léčebně jsme strávili sice jen několik hodin, ale i přesto jsme se cítili velmi „domácky“.
 

Náhledy fotografií ze složky Návštěva Olivovy léčebny v Říčanech