Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dětský letní tábor v Soběslavi 2013

26. 9. 2013

 10. hasičský tábor SDH Votice

Rok se s rokem sešel a my jsme se opět vydali na náš oblíbený dětský tábor do Soběslavi, pořádaný SDH Votice. Tentokrát jsme oslavili jubilejní 10. ročník, který se nesl v duchu let minulých a tématem letošního tábora bylo

 

„Zpátky do minulosti"

 

Každý večer jsme roztáčeli náš kouzelný časostroj, který nás během noci přenesl do dávné minulosti. Během deseti krásných dní jsme se potkali s Indiány, s Asterixem a Obelixem jsme prošli Řecko i Řím, zavítali jsme i do starověku. V tajemném Egyptě jsme porazili mumii a ve „snovém dnu“ jsme si krásně odpočinuli.

Každý den jsme se u dopoledních řemesel dobře pobavili a zároveň vytvořili krásné výrobky pro naše blízké. Během našeho tábora nás provázelo teplotně nadprůměrné počasí, takže každodenní koupání v řece Lužnici, aquaparku v Soběslavi či vodní bitvy v táboře, byli nutností.

Díky bouřce, která přeběhla naším táborem, jsme mohli být přítomní technické pomoci hasičů ze Soběslavi a vyzkoušet si jejich profesionální vybavení.

Stejně jako každý rok, jsme si udělali výlet do Soběslavi, kde jsme si užili krásné odpoledne. Jako dárek k letošnímu krásnému výročí, nám zahráli členové skupiny KEKS, pan Vašek Šobíšek, který s námi jezdí již několik let jako vedoucí a pan Štěpán Kojan. Večerní diskotéku s „Keksáky“ jsme si bezvadně užili. Tradičně nás čekal Bobřík odvahy, kterého jsme všichni, včetně našich vedoucích statečně zvládli.

Ke konci našeho tábora jsme se rozloučili s těmi, kteří již příští rok jet nemohou, zatancovali si na závěrečné diskotéce a zazpívali si táborové písně. Před odjezdem domů jsme ještě jednou navštívili bazén v Soběslavi a pak už jsme se vrátili domů ke svým blízkým. Rozloučili jsme se písničkou a slibem, že se příští rok zase sejdeme :o)

 

Náhledy fotografií ze složky Dětský letní tábor Soběslav 2013