Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dětský letní tábor v Soběslavi

4. 9. 2008

PO STOPÁCH MAYŮ

 

Náš sbor pořádal ve dnech 20. července- 30. července 2008 dětský letní tábor v Soběslavi .Tábora se účastnilo 43 dětí nejen z kroužku Mladých hasičů.

 

Vše začalo ve večerních hodinách 20. července. Poklidně žijící vesnici Yucatán přepadl mocný kouzelník Montezuna a jeho pomocníci. Podařilo se jim sebrat sedm kamenů, které byly vsazeny v totemu. V těchto kamenech byla ukryta síla lidu z vesnice Yucatán. A tak bylo jenom na nás, abychom vrátili sílu vesnici a porazili mocného kouzelníka.

A tak jsme se každý den snažili získat jeden kámen.

 Dopoledne probíhala různá řemesla – výroba náramků přátelství, pletení z pediku, výroba indiánských nožů, šperků, obleků, vyřezávání zvučících destiček, výroba hudebního nástroje, lepení mozaiky z dlaždiček, výroba lapače snů .

V odpoledních hodinách  jsme navraceli sílu do vesnice Yucatán. Museli jsme získat skalpy 43 statečných bojovníků, stavět týpý, obětní oltář, potní chýši, vařit jídlo pod zemí, jezdit na divokém býkovi, zapálit oheň s pomocí 3 sirek, učit se poznávat zvířata, stromy a projít indiánskou stezku

Každý z nás přespal jednu noc v týpý  a musel projít stezku odvahy.

11 dní jsme žili jako pravý indiáni podle indiánského desatera  a tím ubírali sílu kouzelníkovi. Poslední večer 29. července se strhla bitva o poslední kámen. Bitvu jsme vyhráli a kámen vrátili zpět do totemu.

 

Velký dík patří i našim sponzorům: Klempo Votice, Ovoce –zelenina p. Trefil, Ovoce-zelenina – p. Pohořal, Ovoce-Zelenina Vaňkovi, Zelenina –Ovoce Kytler,  JIMAST s.r.o., DANONE a.s., Železářství – p. Procházka, p. Brdková, p. Houdek.

 

 

 

A na úplný závěr ještě naše táborová píseň:

 

Skončil tábor indiánský, každý z nás je bojovník,

že byl tábor v Soběslavi to už je náš starý zvyk.

Stali jsme se bojovníky, 15 per jsme získali

a indiánskou rozvahu tu jsme v sobě hledali.

 

Ref:

Velký duch nás stále chrání, Montezuna útočí,

k tomu má své bojovníky prý  z každým z nás zatočí.

Kameny z totemu sebral, získat musíme je zpět,

Práce nebude to snadná, musíme však vydržet.

 

Hned druhý den došlo k bitvě ve vesnici Meridan,

43 skalpů získat není snadné povím Vám.

Potom plnili jsme zkoušky postřehu a odvahy

vyrobili  potní chýši to jsme, ale odvahy.

 

Každý den řemesla různá museli jsme plniti,

když obchodník po vodě přijel mohli jsme s ním měniti.

Montezuna na nás číhá koho chytí ten má smůlu,

uvázán být musí u mučednického kůlu.

 

I muzika zavítala do vesnice Yucatán,

Montezuna nás však přepad a jídlo nám všechno vzal.

Teď Vám, ale něco povím- nebudete věřiti

na divokém býkovi museli jsme jezditi.

 

V podzemí jsme maso pekli, dopadlo to tragicky,

ještě že nás naše kuchyň nakrmila , jak vždycky.

V týpý spalo se nám skvěle, bordel jsme tam dělali

od vedoucích jsme pak za trest mýt nádobí dostali.

 

Cestou zkoušek závěrečných jsme i poklad získali,

 poslední kámen totemový do totemu zandali.

No a už je tady konec, Montezuna zničen byl

i se svými pomocníky, když se kámen zasadil.

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Dětský letní tábor v Soběslavi

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář