Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hasíkovo dobrodružství 2016 - Divišov

13. 6. 2016

Mladí hasiči se vydali po stopách rytíře Jana Kryštofa Šice

S příchodem jara čekalo na mladé hasiče z Votic další Hasíkovo dobrodružství. Tentokrát se odehrálo v okolí městysu Divišov a Českého Štemberka. Hasíkovo dobrodružství je velmi zajímavá a dobrodružná stezka plná nejrůznějších stanovišť, úkolů a zajímavostí, nejen s hasičskou tématikou. Naučná stezka měla kolem deseti zastávek, vedla z Divišova do osady Měchnov, kolem rybníku Brtničák, k hradu Český Šternberk až na náves obce Český Šternberk. Celá stezka byla dlouhá přibližně 7 km. Počasí bylo spíše deštivé, ale odhodlání všech mladých hasičů z celého Benešovského okresu bylo veliké. Votičtí mladí hasiči úspěšným zdoláním naučné stezky získali šlechtický titul a stali se velkovévody. Naučná stezka Z Divišova až k hradu Český Štemberk je velmi krásná a určitě je zajímavým námětem pro rodinný výlet.

received_10204271826234407.jpeg