Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letní tábor 2016 - Svákov u Soběslavi

1. 11. 2016

Deset dní ve Starověkém Egyptě

17.7.2016 začal dětský letní tábor, který již po 13. pořádal SDH ve Voticích. Letošní téma bylo: Starověký Egypt.

Vše začalo večer, kdy se děti staly svědky obřadu, při kterém tři kněží probudili zlou múmii a zmocnili se důležitých artefaktů.

K jejích získání musely děti ovládnout dávné egyptské dovednosti, dokázat si poradit v nelehkých situacích a překonávat velká nebezpečenství této dávné doby. Při tomto nebezpečném putování je chránil mocný bůh Anúbis.

V dopoledních řemeslech děti vyráběly mýdla, mimoně, egyptské kočky, korálkové stromečky, egyptský límec, zdobily dózy na kapesníky, batikovaly. Jedno z řemesel byla i škola, kde se děti učily o historii Egypta. Odpoledne pak patřila získávání artefaktů. A tak děti zažily Den králů, Den velblouda, Den pyramid, Den boha Hora…… .

Čas plynul jako voda v Nilu a den, kdy se má bůh Ra objevit na obloze naposledy, se nezadržitelně blížil. S pomocí Anúbise se dětem podařilo získat i poslední artefakt a zničily zlou múmii. Ve středu 27.7.2016 se tak mohly děti se spoustou nových zážitků vrátit zpět do své doby a do svých domovů.

Moc děkujeme všem sponzorům .

Velké poděkování patří SDH ve Voticích, všem vedoucím, zdravotnici, praktikantkám, kuchařům a technickému zázemí.

 

Náhledy fotografií ze složky Letní tábor 2016 - Svákov u Soběslavi