Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letní tábor Mladých hasičů

1. 10. 2017

Indiánské léto s hasiči

Dne 16. 07. 2017 ve večerních hodinách vtrhl do poklidně žijící indiánské vesnice Yucatán mocný kouzelník Montezuma a jeho válečníci. Sebrali sílu kmene ukrytou v totemu. Tím začalo dobrodružství pro 66 dětí na dětském táboře, který pořádal SDH ve Voticích.

Děti měli za úkol splnit indiánský víceboj, žít podle indiánského desatera, stát se velkým orlím bojovníkem a tak porazit Montezumu a navrátit vesnici její klid a sílu.

V dopoledních hodinách děti pilně vyráběly náramky přátelství, malovaly na trička indiánské vzory, pletly košíky z pediku, z papíru slepily indiánské týpí, ušily si indiánský váček, vyrobily lapač snů a barvami na sklo namalovaly skleničku a mandaly. V indiánské škole se děti učily o životě a historii indiánů, naučily se poznávat stromy, ptáky a rostliny a naučily se hrát lakros.

Odpoledne děti plnily indiánskou stezku, svedly velkou bitvu o skalpy mrtvých bojovníků, vařily pod zemí, prošly noční válečnou stezku za Velkým duchem, vyráběly vlastní totem, rýžovaly zlato , potily se v potní chýši. Na indiánské olympiádě získali kamínky, za které na večerním jarmarku nakupovali.

Na tábor dorazili i “ návštěvníci“:

- báječná skupina Poprask – tančil celý tábor, ještě jednou děkujeme

- ohňová show – ztrhující zážitek

- Indiáni z dalekého kmene - úžasné a poutavé vyprávění o životě indiánů

- Bubeník z firmy Bubnujeme cz. – dokázal roztancovat celý tábor

- Klouzání na plachtě 

Poslední táborový den 26. 07. 2017 děti prošly velkou zkoužkou, která rozhodla o tom, že se všichni stali velkými orlími bojovníky. Navrátily tak sílu do vesnice Yucatán a porazily mocného kouzelníka Montezumu.

Fotogalerie : Letní tábor Mladých hasičů Soběslav 2017