Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soutěž MH - PLAMEN 2016 - 17

1. 11. 2016

Začal nový ročník hry Plamen 2016 -2017

Začal nám nový školní rok a s tím začíná i další ročník celostátní hry Plamen pro hasičskou mládež. Dne 1. října 2016 jsme se zúčastnili v Kvasejovicích závodu požární všestrannosti. Tento závod spočívá v tom, že na trati dlouhé 3 km pro starší kategorii a trati dlouhé 2 kilometry pro kategorii mladší je rozmístěno 5 stanovišť. Na tuto trať vybíhají hlídky v počtu pěti členů.

Na první zastávce je střelba, kde má každý člen za úkol ze vzdálenosti 10 m sestřelit 3 špalíčky na tři rány. Na druhém stanovišti, kterou je topografie, jsou 3 úkoly. První je, že si každý člen hlídky vylosuje jednu topografickou značku z 25 možných. Tento úkol plní každý sám. V druhém úkole musí hlídka zorientovat mapu a pomocí buzoly najít sever. A v posledním si vylosují ze tří možností orientační bod a určí jeho azimut. Při posledních dvou úkolech pracuje hlídka dohromady. Na dalším stanovišti si každý vytáhne název uzlu, který musí sám uvázat (uzly: lodní, tesařský, plochá spojka, zkracovačka, úvaz na proudnici). Dále pokračují na stanoviště, kde si každý vytáhne jeden obrázek a musí k němu určit jednu možnost čím se daná věc smí a čím se nesmí hasit. Další úkol, který musí splnit, je překonání lanové lávky a na posledním stanovišti je první pomoc, kde ve dvojici ošetří loket a ve trojici koleno.

Naši mladí hasiči na trať vyrazili ve dvou hlídkách mladších: 1. hlídka: Tomáš a Jana Matuškovi, Matyáš Tábořík, Tereza Hájková, Matyáš Kunt

2.hlídka: Adéla a Honza Kachlíkovi, Radek Marcelis,Richard Svoboda, Vojta Mudra

Za kategorii starší :

1.hlídka :Linda Kratochvílová, Karolína Votrubová, Dan Aleksandrov, Jakub Mudra, Marek Hauser

2.hlídka : Richard Houdek, Honza Malý, Jakub Collier, David Dušek, Michal Tábořík A jak to vše dopadlo? Na trat vybíhalo 20 družstev za kategorii mladší a 38 družstev za kategorii starší. Mladí hasiči z Votic skončili na 11. místě v kategorii mladší a starší na místě 18.

Velké díky patří vedoucím kroužku a organizátorům soutěže.

 

Náhledy fotografií ze složky Plamen 2016