Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzpomínka na léto - Tábor 2009

11. 10. 2009
 Vzpomínka na léto
     Byl večer 26. července roku 2009 a my jsme se jako zázrakem přenesli do říše Ming –Ju. Před námi se začal odvíjet příběh . Král Axis a jeho věrní poddaní žili poklidným životem. Úkolem krále bylo hlídat dračí vejce, které bylo symbolem klidu a míru celé země. Náhle do vesnice vtrhl mocný kouzelník Terank. Krále zabil a dračí vejce ukradl. Na zemi začal panovat chaos.
     A začal tábor, který pořádal Sbor dobrovolných hasičů ve Voticích..
     A jaký tábor byl? To už si můžete přečíst od dětí, které na táboře byly.
 
Letos jsem měl tu možnost navštívit letní tábor v Soběslavi, který pořádali votičtí hasiči.
Přemístili jsme se do říše Ming – Ju. Tábor trval 11 dní. Během těchto dní jsme se museli stát mistry svého řemesla (např. vyráběli jsme košíky z novin, čínské mince štěstí, hrníčky, katanu,větrohru, hůlky, malovali na hedvábí, obleky).Plnili jsme se úkoly, které nám zadával Číňan – postavit vesničku, přenést hedvábí po hedvábné stezce, dojít si pro posvátnou vodu do Tibetu a jít cestu do neznáma… . Od Číňana jsme dostávali potřebné ingredience k uvaření kouzelného lektvaru – ten měl zničit mocného Teranka.
Vše se nám nakonec podařilo, Terank nápoj vypil, ale museli jsme ho dlouho přemlouvat. Vejce bylo vráceno do Žluté řeky a my jsme se mohli spokojeně vrátit domů.
                                                                                                                  Honza Macháček
 
Na táboře bylo bezvadně. Nejvíc se mi líbil relaxační den. Tento den nás navštívily slečny a paní, které nám udělaly manikúru, tetování , pedikúru . Vedoucí nám udělali masáž hned po – té co jsme vylezli z naší vlastnoručně vyrobené sauny.
                                                                                                          Míša Sládková
 
Na táboře bylo prima . Vedoucí byli hodní. Vše tu bylo dobrý až na to vytírání, to mě fakt nebavilo.
Nejlepší byli diskotéky a DJ ŽUŽU, bobřík odvahy, cesta do neznáma.
                                                                                                               Marcela Saraková
 
Tábor na Soběslavi byl úžasný.Tentokrát bylo téma Čína. Užili jsme si spoustu legrace.
Nejvíc se nám líbilo cvičení Jóga – to nás bezvadně protáhlo. Taky jsme si toho spoustu vyrobili a naučili se psát čínské znaky. Těmi jsme si také ozdobili naše obleky.
Z tábora se nám vůbec nechtělo. Zvláštní pochvalu si zaslouží kuchaři, zdravotnice, vedoucí a praktikanti.
                                  Tereza Brdková, Šárka Fučíková, Tereza Klosová
 
Na táboře byli nejlepší Judita a ještěrka. A co se mi nelíbilo: to jak kousali komáři a budíček v 8 hodin ráno.
                                                                       Anička Hořejší
 
Na táboře jsme měli za úkol jít hedvábnou stezkou, vzít vodu ze studánky v Tibetu, abychom mohli uvařit kouzelný lektvar. Terank nakonec kouzelný lektvar vypil.
 Moc se mi tu líbilo a za rok bych chtěl jet znova.
                                                                                                 Tomáš Kořínek
 
Líbilo se mi klouzání po plachtě, vodní bitky, ale co bylo nejlepší – Kanadská noc.Tolika kečupu, oleje ,octa a koření se jen tak nevidí. Fakt dobrý,
                                                                                                    Filip Haváček
Bylo 5. srpna roku 2009 večer, Kouzelný lektvar byl uvařen. Děti dlouho přemlouvaly Teranka, aby lektvar vypil. Vše se nakonec podařilo. Terank padl k zemi. Dračí vejce bylo vráceno do Žluté řeky a svět byl zachráněn.
 
Tak skončil tábor, který pořádal již po šesté Sbor dobrovolných hasičů ve Voticích. Na táboře bylo 43 dětí a 18 dospěláků- vedoucí, praktikanti, kuchaři a zdravotnice. Touto cestou bychom rádi poděkovali sponzorům : Danone, ovoce-zelenina p. Vaněk, ONYX, Vodoinstalace - Špaček, p. Brdková. Papírnictví Bartůněk, Uhlí, písky – p. Pohan, KLEMPO, fa. JIMAST, MOKATE, p.Novák – chladící zařízení Olbramovice.
 
Zvláštní dík patří ¨kapele složené ze skupiny KEKS a Country –mix. Děkujeme za krásný večer.
 

Za rok tentokrát v Řecku nashledanou. 

Fotogalerie