Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hydrantová síť ve Voticích

10. 1. 2009

Dnes 10.1.2009 jsme se vydali preventivně zkontrolovat hydrantovou síť ve Voticích. Vlivem silných mrazů jsou zamrzlé veškeré vodní plochy v blízkém okolí Votic a tudíž jsou hydranty důležitým zdrojem při získávání vody pro likvidaci případného požáru. Celá problematika hydrantové sítě nás už začala znepokojovat při zjištění, že město Votice nemá zpracovanou žádnou mapu kde se nacházejí. To co na nás čekalo v ulicích města Votice jen potvrdilo, že je situace velice neuspokojivá. Když už jsme hydrant pod vrstvou ujetého sněhu objevili, nastal další problém.  Víko, které jej překrývá nešlo otevřít. Buď bylo zamrzlé, zastříkané asfaltovou směsí nebo oko, za které se víko otevírá, bylo uhnilé. Ze šesti pro nás strategicky důležitých podzemních hydrantů byl k použití pouze jeden. Pro efektivní zdolávání požáru je to velice přitěžující okolnost. Ať si každý udělá svůj názor, jestli je hydrantová síť ve Voticích dostatečně funkční...

 

Náhledy fotografií ze složky Podzemní hydranty ve Voticích

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář