Jdi na obsah Jdi na menu
 


I.oficiální mistrovství České republiky ve vyprošťování raněných osob z havarovaných automobilů

16. 7. 2012

Dne 6-7. července bylo uspořádáno I. oficiální mistrovství České republiky ve vyprošťování raněných osob z havarovaných automobilů v Blovicích. Této soutěže se měly zúčastnit nejlepší jednotky SDH z každého kraje, které jsou předurčené na likvidaci dopravních nehod na pozemních komunikacích. Naše jednotka se na toto mistrovství kvalifikovala z předkola konaného v Milevsku. Začala měsíční intenzivní příprava, kdy jsme se dvakrát týdně scházeli a důkladně trénovali. Veliké poděkování patří Martinu a Jirkovi Mrázkovým, kteří vlastní vrakoviště v Záhoří u Miličína a na kterém nás nechali trénovat. Mistrovství začalo v pátek 6.7. ve 14:00 hod. semináři, které byly zaměřeny na problematiku ohledně provozu na našich pozemních komunikacích, bezpečnostních prvků konstruovaných v osobních automobilech a záchranných systémů připravovaných do budoucna k zlepšení ochrany pasažérů. Poté došlo k představení všech zúčastněných jednotek a následné rozlosování pořadí startu v soutěži a přidělené situace. Naše jednotka se zúčastnila ve složení : Martin Rataj, Martin Procházka, Michal Čmiel, Tomáš Kořínek a bylo jim přiděleno startovní číslo 11 a situace taktéž 11. Jak se posléze ukázalo, číslo 11 nám bylo osudné. Druhý den v sobotu 7.7. začala soutěž slavnostním nástupem a ukázkou dětí z Kralovic. Tato ukázka byla velice zajímavá a smekáme těm, kteří dokáží takto malé členy SDH připravit na takovéto úrovni. Poté začalo samotné klání všech přítomných jednotek, kterých bylo celkem 13, z toho jedno družstvo přijelo z Německa. Zhruba kolem 16 hodiny bylo vše dokončeno a čekalo se do 19 hodiny na slavnostní vyhlášení. Na naše soutěžní družstvo zbylo 11. místo, se kterým jsme zrovna dvakrát nesouhlasily, ale je to jenom soutěž a hodnocení je na rozhodčích, kteří to zrovna viděli takto. Nás tento výsledek neodradil a i nadále pokračujeme v přípravě na další soutěže, které se konají 7. září v Lysé nad Labem a dále 15. září ve Zbirohu. To, že jsme se mohli této soutěže zúčastnit patří veliký dík za podporu našemu vedení SDH Votice hlavně veliteli jednotky panu Králíkovi, Městu Votice, HZS Středočeskému kraji stanici Benešov - zde především veliteli stanice panu mjr. Bc. Jirkovi Černovskému a členům soutěžního družstva HZS Středočeského kraje stanici Hořovice, kteří nás ochotně vedli po praktické, ale i po teoretické stránce této soutěže.