Jdi na obsah Jdi na menu
 


II. Mistrovství České Republiky ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel

5. 7. 2013

Dne 5. - 6. července 2013 se konalo II. oficiální mistrovství České republiky ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel v Hradci Králové. Této soutěže se zúčastnily nejlepší jednotky SDH z každého kraje, které jsou předurčené na likvidaci dopravních nehod na pozemních komunikacích. Naše jednotka se na toto mistrovství kvalifikovala z předkola konaného v Milevsku a ve Voticích. Začala měsíční intenzivní příprava, kdy jsme se dvakrát týdně scházeli a důkladně trénovali. Mistrovství začalo v pátek 5.7. ve 14:00 hod. semináři, které byly zaměřeny na problematiku pohonu vozidel na CNG. Poté došlo k představení všech zúčastněných jednotek a následné rozlosování pořadí startu v soutěži a přidělené situace. Naše jednotka se zúčastnila ve složení : Petr Štěpánek, Martin Procházka, Michal Čmiel, Tomáš Kořínek a bylo jim přiděleno startovní číslo 11. Druhý den v sobotu 6.7. začala soutěž slavnostním nástupem a projevy zástupců Hasičského záchraného sboru ČR, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a města Hradec Králové. Poté začalo samotné klání všech přítomných jednotek, kterých bylo celkem 14. Zhruba kolem 16 hodiny bylo vše dokončeno a čekalo se slavnostní vyhlášení. Naše soutěžní družstvo se umístilo na 10. místě.

 

Náhledy fotografií ze složky Mistrovství ČR VZOHV 2013