Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soutěž ve vyprošťování raněných osob z havarovaných automobilů - Milevsko

27. 5. 2013

 18.5. se JSDH Votice zúčastnila neoficiálního mistrovství České republiky ve vyprošťování raněných osob z havarovaných osobních automobilů, které se konalo v Milevsku. Soutěže se zúčastnilo deset družstev. Úkolem družstva ( které se skládá ze čtyř členů SDH ) je co nejrychleji a nejefektivněji vyprostit zaklíněnou zraněnou osobu, poskytnout ji předlékařskou pomoc a předat ji ZZS. Organizátorem soutěže bylo připraveno několik situací, které mohou vzniknout i v reálném životě. Na začátku soutěže došlo k rozlosování pořadí soutěžících a následně situace, která byla bez přítomnosti soutěžního družstva připravena. To stálo zhruba kilometr od připravované situace a po pokynu daném vysílačkou hlavním rozhodčím, vyjelo na místo zásahu. Poté mělo 30 minut na splnění úkolu. Při této soutěži je hodnoceno několik aspektů - přístup k dopravní nehodě, protipožární zabezpečení, stabilizace vozidla ( případně různých předmětů ), spolupráce celého družstva a v neposlední řadě ošetření zraněné osoby. Veliké poděkování patří všem, kteří nám pomáhají při přípravě na tyto soutěže. Bez nich bychom nebyli tam, kde jsme.

soutěžní družstvo - Rataj Martin, Procházka Martin, Čmiel Michal, Kořínek Tomáš

VÝSLEDKOVÁ LISTINA MMČR -VZOHV 2013

III.MMČR – VZOHV MILEVSKO 2013 – CELKOVÉ POŘADÍ

pořadí  Název družstva  Celkový čas zásahu  Celkový počet bodů

   1.    JSDH Hradec Králové - Plačice 19:56             348

   2.    JSDH Votice                            14:06             321

   3.    JSDH Šenov                              25:19             321

   4.    JSDH Nové Město na Moravě   18:56             294

   5.    JSDH Blovice                             18:20             277

   6.    JSDH Třinec                               13:07             271

   7.    JSDH Řeporyje                           11:21            255

   8.    JSDH Dolní Jírčany                     24:58            250

   9.    JSDH Holíšov                             31:14            188

10.     JSDH Turkovice                         26:26            151

 

Náhledy fotografií ze složky Vyprošťování Milevsko 18.5. 2013