Jdi na obsah Jdi na menu
 


VFDU RESCUE and TRAUMA CHALLENGE 2018

28. 6. 2018

Votičtí hasiči bodovali na mezinárodní soutěži v Německu

Ve dnech 1. – 3. června 2018 se členové soutěžního družstva SDH Votice zúčastnili mezinárodní soutěže VFDU RESCUE and TRAUMA CHALLENGE, která se konala v německém městě Kolleda. Soutěž je kvalifikací na mistrovství světa a hodnotí se podle pravidel WORLD RESCUE ORGANIZATION, které jsou naprosto odlišné od pravidel podle kterých se hodnotí soutěže v České republice.
Soutěžní družstvo v disciplíně RESCUE CHALLENGE ( vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel ) ve složení Martin Rataj, Miloš Rataj, Michal Čmiel, Tomáš Kořínek, Pavel Rill a Jaroslav Čížek absolvovalo soutěžní pokusy STANDARD ( 20 minut ) a RAPID (10 minut). V obrovské konkurenci družstev z Německa, Rakouska a Lucemburska se umístili na 9. místě z 18 družstev a bodový zisk byl o zhruba 200 bodů vyšší než minulý rok. Soutěžní družstvo v disciplíně TRAUMA CHALLENGE ( předlékařská první pomoc při trauma poranění ) ve složení Tomáš Kořínek a Petr Štěpánek absolvovalo soutěžní pokusy COMPLEX a STANDARD. Ve velké konkurenci družstev z Německa se umístili na celkovém 3. místě z 9 družstev.
Tímto by jsme chtěli poděkovat SDH Votice a městu Votice za podporu, našim sponzorům : WIFCOM a.s. , ZEN REAL s.r.o., IMAGINOX a.s. , Penzion – Restaurace U Modré kočky – Luboš Mudra, JAMA šrot s.r.o. a firmě NVision Czech Republic, závod Votice jmenovitě Květoslavě Vesecké za věnování vyřazeného zdravotnického materiálu, který jsme použili při nácviku na disciplínu TRAUMA CHALLENGE.

Fotogalerie : VFDU RESCUE and TRAUMA CHALLENGE, autor : VFDU

rescue-team-votice.jpg