Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výcvik nositelů dýchací techniky ve Voticích

23. 3. 2013

Dne 16.3. v podvečerních hodinách proběhlo školení nositelů dýchací techniky pod záštitou velitele JSDH Votice a velitele stanice Benešov HZS Středočeského kraje. Školení zahrnovalo : teoretické proškolení nositelů dýchací techniky v hasičském domě ve Voticích. Poté následoval přesun do komplexu budov bývalého pivovaru ve Voticích. Zde byl proveden praktický výcvik. Každá skupina musela splnit nějaký úkol. Vyhledávání osob, vyhledání sudů s nebezpečnou látkou, likvidace požáru. Prostory, ve kterých se hasiči pohybovali byly zakouřeny pomocí dýmovnic. Školení se zúčastnilo zhruba 40 hasičů z jednotek : JSDH Votice, JSDH Olbramovice, JSDH Jankov, JSDH Miličín, JSDH Vrchotovy Janovice a HZS Středočeského kraje stanice Benešov s vozem PPLA.