č.91 - Námětové cvičení

30. 10. 2009

Dne 30.10. v 17:50 vyjely jednotky JSDH Votice, HZS Středočeského kraje stanice Benešov, JSDH Budenín , JSDH Olbramovice, JSDH Jankov, JSDH MIličín, ZZS stanoviště Votice, Policie ČR obvodní oddělení Votice a městská policie Votice na požár v obchodním domě ve Voticích. Naštěstí se jednalo o taktické cvičení ve druhém nadzemním podlaží místního obchodního domu, které bylo zaměřeno na vyhledávání osob v zakouřených prostorech a jejich záchranu. Pro evakuaci postižených osob z oken byla použita PP 27 Tatra 148 a AZ 30 Renault Camiva. Osoby, které byly nalezeny v prosterech obchodního domu se evakuovaly po schodišti pomocí vyváděcích masek. Po celou dobu zásahu používali zasahující hasiči dýchací techniku. Každý s figurantů měl u sebe papírek se zraněním, které na místě ošetřovala ZZS. Policie byla nasazena při řízení dopravy kolem místa cvičení. Pro případ potřeby většího množství vody, bylo zřízeno čerpací stanoviště s následnou dálkovou dopravou vody. Při konečném vyhodnocení cvičení, které trvalo zhruba dvě hodiny bylo konstatováno, že se vše provedlo dle plánu cvičení a možností zasahujících jednotek PO. Dík patří všem povolaným jednotkám PO, 27 figurantům, kteří byli použiti při evakuaci osob, dále ZZS stanoviště Votice a oběma policejním složkám za vzornou spolupráci.

zobrazení v mapě zde

CAS K 25 Liaz - Rataj Mil., Rataj Mar., Rill P., Klos J., Čmiel M., Malý A.

CAS 32 Tatra 815 - Neuberg T., Procházka M., Kachlík D., Kořínek T.

PP 27 Tatra 148 - Smutný R., Rohlíček J., Hájek Z.

DA 12 Avia - Rojík J., Mucha J., Trefil M.

RZA 1 VW Transporter - Šára J., Uhlíř M.

členové, kteří plnili ostatní úkoly spojené s cvičením - Králík B., Kachlík J., Bayer M., Peška J.

HZS Středočeského kraje stanice Benešov - CAS 24 Mercedes Atego

AZ 30 Renault Camiva