Jdi na obsah Jdi na menu
 


soutěž ve vyprošťování raněných osob z OA

14. 5. 2012

Dne 12.5. se JSDH Votice zúčastnila neoficiálního mistrovství České republiky ve vyprošťování raněných osob z havarovných osobních automobilů, které se konalo v Milevsku. Soutěže se zúčastnilo šest družstev, které byly hodnoceny dle platných pravidel. Úkolem družstva ( které se skládá ze čtyř členů SDH ) je co nejrychleji a nejefektivněji vyprostit zaklíněnou zraněnou osobu, poskytnout ji předlékařskou pomoc a předat ji ZZS. Organizátorem soutěže bylo připraveno několik situací, které mohou vzniknout i v reálném životě. Na začátku soutěže došlo k rozlosování pořadí soutěžících a následně situace, která byla bez přítomnosti soutěžního družstva připravena. Soutěžící stáli zhruba kilometr od vylosované situace, připraveni ve svém zásahovém automobilu a po pokynu daném vysílačkou hlavním rozhodčím, vyjeli na místo zásahu. Poté mělo 20 minut na splnění úkolu. Při této soutěži je hodnoceno několik aspektů - přístup k dopravní nehodě, protipožární zabezpečení, stabilizace vozidla ( případně různých předmětů ), spolupráce celého družstva a v neposlední řadě ošetření zraněné osoby. Ke každému vyjmenovanému bodu je přidělen rozhodčí, který má k dispozici bodovou stupnici. Připravit tuto soutěž na této úrovni jako byla tato není nikterak jednoduché a proto chceme za její uspořádání všem zainteresovaným osobám velice poděkovat.

soutěžní družstvo - Rataj Martin, Procházka Martin, Čmiel Michal, Kořínek Tomáš

Výsledky 2.ročníku 2012

1.místo - JSDHo ŠENOV 400bodů

2.místo - JSDHo VOTICE 372bodů

3.místo - JSDHo DOLNÍ JÍRČANY 350bodů

4.místo - JSDHo BŘEZOVÉ HORY 316bodů

5.místo - JSDHo ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM 294bodů

Odstoupili - JSDHo PŘÍBRAM 1